Sezon lotowy 2022 pomału rusza

W kalendarzu mamy kwiecień, z czego wynikałoby, że to już wiosna. Niestety na razie w przyrodzie dominuje jeszcze zima. Początek kwietnia w przeważającej części kraju zaskoczył nas obfitymi opadami śniegu. Wciąż jeszcze panują dość niskie temperatury, a podczas nocy i rano występują nie tylko przymrozki, ale i regularne, kilkustopniowe mrozy. Tak trudne warunki pogodowe z pewnością stanowią poważne utrudnienie dla hodowców gołębi w czasie, w którym rozpoczął się okres lęgów i wychowywania młodych przez nasze gołębie.

 

Wierzymy jednak, że wiosna wkrótce jednak nadejdzie. Pojawią się dni z charakterystycznymi dla naszego klimatu temperaturami. Przyroda ożywiona rozkwitnie w pełni i drzewa pokryją się liśćmi. Już za kilka tygodni ruszy w końcu kolejny okres w hodowli gołębi, nie mniej ważny jak okres lęgów – sezon lotów konkursowych.

 

Część naszych Koleżanek i Kolegów już pomału rozpoczyna treningi swoich gołębi. Na razie jeszcze ostrożnie, bo łatwo o atak ptaków drapieżnych, które jeszcze nie przystąpiły do lęgów i wciąż są mocno zainteresowane gołębiami domowymi. Wkrótce jednak treningi ruszą na całego i rozpoczną się przygotowywania najlepszych gołębi do udziału w lotach konkursowych. Trzymamy mocno kciuki za powodzenie wszystkich hodowców w organizacji lotów konkursowych.

 

Tymczasem zachęcamy, aby w oczekiwaniu na pełny rozruch sezonu lotowego Koleżanki Koledzy zapoznali się z treścią artykułu pt. „Zamojskie i roztoczańskie wysokolotne – piękne gołębie sportowe”. Znajdziecie w nim garść informacji na temat obu tych polskich ras gołębi wysokolotnych, do których hodowli serdecznie zachęcamy. Niech hodowla polskich ras gołębi stanie się przejawem patriotyzmu, tak potrzebnego w obecnych czasach, gdy po blisko osiemdziesięciu latach ponownie stajemy w obliczu zagrożeń konfliktem wojennym.

 

W artykule tym znajdziecie też kilka informacji o organizacji lotów konkursowych.

 

Zapraszamy do lektury.

 

 

Zarząd KHGWiA